Colombia - Greece 3:0 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Miloslav PéterMiloslav Péter

Kolumbiu čakalo v Belo Horizonte prakticky domáce prostredie. Na tribúnach štadióna dominovala žltá farba. V 5. minúte išli do vedenia. Cuadradov center z pravej strany našiel v strede šestnástky nabiehajúceho Armera, ktorého strelu ešte tečoval Manolas a lopta sa so šťastím dokotúľala do gréckej brány - 1:0.

Najväčšiu príležitosť Grécka mal v 45. minúte Kone, ktorý spoza šestnástky natiahol Ospinu, kolumbijský brankár jeho strelu s námahou vyrazil na roh. V 50. minúte tvrdo vypálil Rodriguez, vyprášil však iba rukavice Karnezisa. O osem minút neskôr Aguilar šikovne predĺžil roh na Gutierreza a tomu zblízka pred prázdnou bránou stačilo len nastaviť správne nohu - 2:0. V 85.min letel Samarasov pokus tesne vedľa pravej žrde a Gréci sa už na viac v tomto zápase nezmohli. V závere zápasu ešte vylepšil skóre na 3:0 najkrajším gólom Rodriguéz.

Najkrajší gól: gól Rodrígueza v 93´min. (3-0)

Najkrajšia akcia: v 5´min. Cuadradov center z pravej strany našiel v strede šestnástky nabiehajúceho Armera, ktorého strelu ešte tečoval Manolas a lopta sa so šťastím dokotúľala do gréckej brány (1-0)

Najkrajší zákrok brankára: v 45.min sa Kone dostal k odrazenej lopte a vypálil spoza pokutového územia čím poriadne natiahol brankára Kolumbie Ospinu. Ten končekmi prstov vyrazil jeho pokus na rohový kop!

Hráči zápasu: Cuadrado a Torosidis

Assessment of the game by Miloslav Péter

Colombia was almost like at home in Belo Horizonte. On the stadium dominated yellow colour. Colombia took the lead early after start of the game. Cuadrado´s cross from the right side found Armero in the middle of penalty box, whose shot deflected Manolas to own goal. The biggest opportunity for Greece to level the score had Kone in 45´min. He shot behind the penalty box, but Colombian keeper Ospina saved. It was the save of the match.

In 50´min., fired roughly Rodriguez, but his shot dusted gloves of Karnezis. 8 minutes later, Aguilar cleverly extended corner on Gutierrez and Colombian striker scored an easy goal. Greece had a great chance to return to the match, but Gekas hit the cross-bar after cross from Torosidis. Samaras had a chance in 85´min., but Colombia had the last word of the game. Rodriguez scored the goal of the match in last minute.

The most beautiful goal: goal of Rodríguez in 93´min. (3-0)

The most beautiful action: Cuadrado´s cross from the right side found Armero in the middle of penalty box, whose shot deflected Manolas to own goal in 5th minute (1-0)

The best save of goalkeeper: in 45´min. Kone shot behind the penalty box, but Colombian keeper Ospina performed the save of the match.

Men of the match: Cuadrado and Torosidis