Argentina - Iran 1:0 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Marek AntalíkMarek Antalík

V stretnutí favorizovanej Argentíny proti Iránu sa očakávala jasná záležitosť dvojnásobných majstrov sveta. Malo to byť stretnutie mačky s myšou, ale opak bol pravdou.

Aj keď mala Argentína v 1.polčase navrch, nedokázala sa strelecky presadiť. V 2.polčase začali nebezpečne hroziť favoritovi aj hráči od Perzského zálivu a neraz sa musel prezentovať aj brankár Sergio Romero. Hlavný rozhodca Srb Mazič urobil na šampionáte ďalšiu hrúbku, keď neodpísal jasný pokutový kop proti Argentíne. Až nadstavený čas rozhodol o výsledku stretnutia, keď sa parádne trafil kapitán Lionel Messi.

Najkrajší gól: krásna strela Lionela Messiho z nadstaveného času, ktorá rozhodla o osude stretnutia (1-0)

Najkrajšia akcia: v 52´min. krásna akcia Iránu, keď po centrovanej lopte z pravej strany hlavičkoval Reza a Argentínu zachránil Sergio Romero

Najkrajší zákrok brankára: zákrok Sergia Romera v 87´min., keď zachránil Argentínu od potupy a zneškodnil strelu Reza Ghoochannejhada

Hráči zápasu: Lionel Messi a Javad Nekounam